Jak na rotopedu zhubnout ?

rotopedy-ergometry.cz-jak       zhubnout1Otázka jak správně a efektivně cvičit je velmi individuální, pro redukci tuku, což je nejčastější důvod aktivity platí několik pravidel:

Rotoped - Kdy trénovat a jak často?

Nejlépe je trénovat ráno na lačno, kdy jsou zásoby glykogenu (krevního cukru) v organismu po dlouhém nočním lačnění na nejnižší úrovni, v důsledku čehož je tělo nuceno mnohem dříve sáhnout do rezervního zdroje energetického krytí a tedy na tuky. Typickou chybou začátečníka je příliš vysoká intenzita, která je spíše na škodu a tedy prvním cílem by mělo být získání základní kondice, což v praxi znamená zpočátku trénovat spíše méně než více. Rozumná intenzita cvičení je nezbytným předpokladem k tomu, abychom u cvičení vydrželi a pro kondiční cvičení je cca 3x týdně.

S jakou intenzitou tedy na rotopedu trénovat?

rotopedy-ergometry.cz-jak       zhubnout2Základem účinného aerobního tréninku je měření tepové frekvence (ukazatel intenzity cvičení), bez jejího měření jen těžko dosáhnete požadovaných výsledků. Bylo by chybou myslet si, že čím vyšší tep tím lépe, nebo že tělo si řekne. Pro běžný kondiční trénink je nejvhodnější držet se převážně v aerobním režimu a tedy v nižších tepových frekvencíh něco kolem 60-70% maximální tepové frekvence (tu orientačně zjistíte odpočtením svého věku od čísla 220, tedy např. pro 35 letého člověka 220-35= 185 tepů/minutu). Výhodou jsou rotopedy s funkcí programů řízených tepem (HRC), u kterých jen stroji zadáte svůj věk, požadovaný účel šlapání (spalování tuku, srdeční aktivita …) a rotoped sám dle Vašeho tepu upravuje zátěž tak, aby Vás udržel v optimální zóně.

Rotoped - Jak dlouho by měl trvat jeden trénink?

rotopedy-ergometry.cz-jak       zhubnout3K dosažení potřebného tréninkového efektu náš organismus potřebuje dostatečně intenzivní a četné podněty. To znamená pravidelný, ale také dostatečně dlouhý a intenzivní trénink. Obecně lze říci, že pokud chceme dosáhnout snížení podkožního tuku, je třeba cvičit déle než 30 min. a ve správné tréninkové zóně, tak aby nedocházelo k metabolismu vlastní svalové tkáně a tělo energii čerpalo z tukových rezerv.

Jak se na rotopedu cvičí?

Šlapání na rotopedu patří z hlediska nároků kladených na techniku cvičení k nejméně náročným, stačí správně nastavit sedlo a řidítka. Při koupi je proto důležité rozhodnutí jaký rotoped zvolíte. Vždy po došlapání je vhodné zařadit na zkvalitnění regenerace a uvolnění soubor protahovacích cviků celého těla.

Rotoped - Trénink a výživa

rotopedy-ergometry.cz-jak       zhubnout4Jak bylo uvedeno výše je nejlepší využívat rotoped alespoň 3 x týdně, ideálně ráno na lačno, vždy ale minimálně 3 hodiny po jídle. Spalování tuku lze podpořit výživovým doplňkem a je vhodné upravit své výživové návyky. Rozdělit tedy celkový denní energetický příjem do několika manších jídel, což v praxi znamená především pravidelný stravovací režim (snídaně, přesnídávka, oběd, svačina a večeře). Důležité je též neopomíjet ani ostatní důležité látky – jako je vláknina, vitamíny, minerály a kvalitní tuky (tzv. esenciální mastné kyseliny). Pitný režim zabezpečíte obyčejnou stolní vodou, neslazenými čaji, v menší míře minerálkami a iontovými nápoji.

Na závěr nezbývá, než popřát především hodně silnou vůli a pevné cíle. Pokud u cvičení vydržíte, věříme že rotoped pro vás bude jen přínosem, a že po čase se trénink stane součástí Vašeho denného režimu.

baner2

Doporučujeme

Rotoped HOUSEFIT TIRO 100 iTrain

Rotoped magnetický, s programy kvalitní šlapací střed na čtyřhran s ložisky setrvačník 9 kg, barevný LCD displej bluetooth, komunikace s aplikacemi nosnost 150 kg, záruka 3+5 let, servis doma Více info

Prodejna FITHAM Liberec

Prodejna FITHAM Liberec

Prodejna FITHAM Liberec