Zvolit raději rotoped, nebo cyklotrenažér ?

rotopedy-ergometry.cz-rotoped nebo cyklotrenazer1

Otázku zda zakoupit rotoped nebo cyklotrenažér řeší patrně většina lidí při rozhodování jaký stroj domů zakoupit. Cyklotrenažery jsou dnes jakousi módou a tak je kupují i lidé, pro které by byl klasický rotoped vhodnější, zvlášť pokud je správně vybrán. Obecně platí, že rotopedy jsou vhodné pro kondiční domácí užití ať už na spalování tuku, kondičku či rehabilitace, cyklotrenažery (spinningová kola) - jsou vhodné pro sportovnější charaktery šlapání. Jsou však i modely které širokými možnostmi nastavení rámů slučují výhody rotopedů a cyklotrenažerů – např. Kettler Race a Kettler Ergorace.

Obecné rozdíly:

  • rotopedy jsou tiché díky magnetické brzdě, kdežto cyklotrenažery většinou využívají brzdu čelisťovou, která je hlučnější dle kvality použitých materiálů (existují ale i cyklotrenažery tiché používající brzdu magnetickou)
  • rotopedy mají velmi pohodlný posed s rovnými zády (tedy pokud zvolíte na Vaši výšku rotoped ergonomicky vhodný), kdežto cyklotrenažery většinou posed ryze sportovní srovnatelný s klasickým kolem. Ten není příliš vhodný ke šlapání u televize, jelikož jste na něm předkloněni a hlavu máte zvednutou nahoru což způsobuje bolesti „za krkem“
  • rotoped bude vždy v porovnání se srovnatelně kvalitním cyklotrenažerem levnější
  • rotopedy umožňují většinou nastavení menších zátěží (nemusí platit u programovatelných modelů a ergometrů, které umí zátěže dostatečné)
baner2

Doporučujeme

Rotoped HOUSEFIT TIRO 100 iTrain

Rotoped magnetický, s programy kvalitní šlapací střed na čtyřhran s ložisky setrvačník 9 kg, barevný LCD displej bluetooth, komunikace s aplikacemi nosnost 150 kg, záruka 3+5 let, servis doma Více info

Prodejna FITHAM Liberec

Prodejna FITHAM Liberec

Prodejna FITHAM Liberec